پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)
پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)

چگونه پروانه کسب و کار اینترنتی اخذ کنیم؟

چگونه پروانه کسب و کار اینترنتی اخذ  کنیم؟

اخذ پروانه کسب و کار اینترنتی یکی از درخواست‌های رایج در چند سال اخیر بوده است. قطعا در سال‌های نخستی که مردم با اینترنت و شبکه‌های مجازی آشنا شدند، هیچ کس فکرش را هم نمی‌کرد که فضای آنلاین به یکی از بسترهای جدی برای درآمدزایی تبدیل شود.  

در حال حاضر درآمدزایی در فضای آنلاین  به قدری پرمخاطب شده است که صاحبان کسب و کارهای قدیمی  و معتبر نیز به دنبال ارتقای بستر کاری خود هستند و سعی دارند تا با  راه اندازی اصولی کسب و کار اینترنتی از شغل و درآمد خود در دنیای مدرن  امروز محافظت کنند. 

آشنایی بیشتر با کسب و کار اینترنتی

به طور کلی تمامی معاملاتی که طرفین، ملاقات حضوری با هم ندارند و از فضای آنلاین برای خرید، فروش  اجناس و یا دریافت خدمات استفاده می‌کنند، در دسته کسب و کارهای اینترنتی جای دارند. باید اعتراف کرد که راه اندازی مشاغل در فضای اینترنت موجب شکل گیری معاملات  برد-برد می‌شود که به سود صاحب کسب و کار و مشتری خواهد بود. زیرا هر دو طرف می‌توانند با صرف زمان و هزینه‌های کمتر به خواسته و اهداف برسند. البته ناگفته نماند که رسیدن به درآمدهای عالی زمانی محقق خواهد شد که صاحبان مشاغل اینترنتی بر طبق اصول حرفه‌ای کار پیش روند. 

به جرات می‌توان گفت که کسب و کارهای اینترنتی معجزه قرن ما هستند. فکرش را بکنید در زمانی که در خانه بر روی مبل نشسته‌اید، بتوانید به درآمدهای فوق العاده برسید!

مزایای کسب و کارهای اینترنتی

  • نیاز به هزینه اولیه بسیار کم: کسب و کارهای اینترنتی به هزینه اولیه چندانی برای راه اندازی نیاز ندارند. حتی در برخی از مواقع می‌توان بدون سرمایه گذاری  کسب و کاری را راه اندازی کرد. سایت، اینستاگرام و… از بسترهای کاربردی برای رسیدن به درآمدهای کلان با حداقل سرمایه گذاری هستند. در صورتی که در بازار سنتی باید بخش زیادی از سرمایه صرف تهیه تجهیزات، محل کسب، تهیه محصول و… شود. 
  • فراهم بودن بستری مناسب برای محقق شدن تمامی ایده‌ها و رویاها: اگر ایده‌های نوینی در سر دارید، می‌توانید به ارحتی این ایده‌ها را در بستر اینترنت به مرحله اجرا برسانید. زیرا شما این شانس را دارید تا ایده‌های تازه خود را در بازه زمانی کوتاهی به طیف وسیعی از مردم جهان نشان دهید و به این ترتیب میزان خطرپذیری کارتان به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. در صورتی که افراد فعال  در بازار سنتی ترجیح می‌دهند تا با کسب شناخت نسبی از سلیقه معمول مشتریان و همچنین  پیروی از سبک رایج بازار به درآمد برسند. 
  • سرعت پیدا کردن فرآیندهای مربوط به معاملات: در دنیای آنلاین تمامی فرآیندها با سرعت بیشتری پیش می‌روند. از جستجوی محصول یا خدمت گرفته تا ثبت سفارش، خرید و دریافت آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سرانجام می‌رسد. 
  • بی معنا بودن محدودیت‌های مکانی و زمانی: شما می‌توانید در بازار آنلاین در هر نقطه از جهان  و در هر ساعتی از شبانه روز به محصولات و خدمات موردنظرتان دسترسی پیدا کنید. در صورتی که اغلب در بازار سنتی،  این دسترسی به ساعات معمول کار و بازارهای محلی محدود می‌شود.  
این روزها کسب و کارهای اینترنتی در میان مردم جهان بسیار محبوب شده اند. عدم نیاز به سرمایه کلان، عدم نیاز به استخدام کارمندهای متعدد، عبور از محدودیت‌های زمانی و مکانی و… بخشی از ویژگی‌های این سبک از تجارت است. 

مجوزهای لازم برای کسب و کارهای اینترنتی

به طور کلی می‌توان مجوزهای لازم برای کسب و کارهای اینترنتی را به دو دسته تقسیم کرد:

  • مجوز عمومی
  • مجوز اختصاصی

مجوز عمومی همان نماد اعتماد الکترونیک است که  صاحبان مشاغل اینترنتی باید  آن را از مرکز توسعه تجارت الکترونیک دریافت کنند.  مجوز اختصاصی نیز مربوط به صنف فعالیتی می‌باشد و صاحبان مشاغل باید از صنف یا اتحادیه فعالیتی خود پروانه کسب و کار اینترنتی اخذ کنند. 

لزوم اخذ پروانه کسب و کار اینترنتی

اگر رویای راه اندازی فروشگاه آنلاین را در سر میپروراند، باید این را بدانید که یکی از اقدامات مهم برای رسیدن به خواسته شما دریافت پروانه کسب و کار اینترنتی است. تمامی افرادی که فروشگاه آنلاین دارند، باید در سایه قوانین جمهوری اسلامی پیش روند. به این منظور باید پروانه کسب و کار اینترنتی را دریافت کنند. لازم به ذکر است که کسب و کارهای بی توجه به این اصل مهم، عملکردی غیر قانونی دارند. بدین ترتیب در صورتی که در فرایند خرید مشکلی برای مشتری پیش آید، پیگیری قانونی این مشکل بسیار سخت خواهد بود. 

نحوه دریافت پروانه کسب و کار اینترنتی

همانطور که پیشتر اشاره شد، تمامی کسب و کارهای اینترنتی باید از صنف کاری خود پروانه کسب دریافت  کنند. گاهی از اوقات حوزه فعالیتی صنف ندارد و برای دریافت پروانه باید به اتحادیه مربوطه مراجعه شود. در ادامه باید گواهی نامه‌ها، مدارک شخصی و هویتی، اسناد مالیاتی و… به درخواست مورد نظر ضمیمه شود تا در نهایت بتوان درخواست اخذ پروانه کسب و کار اینترنتی را در جریان فرایندهای اداری قرار داد. این کار به صرف زمان و حوصله زیادی نیازمند است. ضمن اینکه وجود هرگونه نقص در اسناد و مدارک ارائه شده، این فرایند را طولانی‌تر خواهد کرد. به همین دلیل بهتر است تا از ابتدای مسیر از افراد با تجربه کمک گرفته شود. وجود مشاوران متخصص در کنار شما برای دریافت پروانه کسب و کار اینترنتی می‌تواند زمان به پایان رسیدن این فرایند را میزان قابل توجهی کوتاه کند. 

اخذ پروانه کسب و کار اینترنتی با تهران مشاور

شما می‌توانید از صفر تا صد کار خود را برای دریافت پروانه کسب و کار اینترنتی  به کارشناسان  و متخصصان تهران مشاور بسپارید. متخصصان این مجموعه سالهاست که در عرصه اخذ مجوز فعالیت دارند و به خوبی با راه و چاه این مسیر آشنا هستند. بررسی کسب و کار آنلاین شما، تعیین مرجع صدور مجوز و پیگیری تمامی روال قانونی و اداری به منظور اخذ پروانه و مجوز، بخشی از  اقدامات  کارشناسان تهران مشاور است. 

شما می توانید به منظور دریافت مشاوره آنلاین یا آشنایی با سایر خدمات این مجموعه با شماره تلفن 02166754225 تماس حاصل کنید. 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *