پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)
پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)

چگونه اینماد (نماد اعتماد الکترونیک) اخذ کنیم؟

چگونه اینماد (نماد اعتماد الکترونیک) اخذ کنیم؟

آیا می‌دانید چرا برای کسب موفقیت در مشاغل آنلاین به اخذ نماد اعتماد الکترونیک (اینماد) احتیاج داریم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مهمترین رکن برای رسیدن به موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی جلب اعتماد مشتریان و مخاطبان است. به لطف نماد اعتماد الکترونیک می‌توان تا حد بسیار زیادی به منظور اعتمادسازی در مشتریان اقدام نمود. 

چرا به اینماد نیاز داریم؟

  • بر طبق قانون تمامی کسب و کارهای اینترنتی برای فعالیت قانونی باید برای اخذ نماد اعتماد الکترونیک اقدام کنند. در غیر این صورت عملکرد آنها غیر قانونی تلقی می‌شود. 
  • هدف این است تا بتوان با ارائه اینماد به کسب و کارهای آنلاین، به خوبی از حقوق مشتریان و مخاطبان صیانت کرد. 
  • فراهم شدن بستری ایمن برای خرید اینترنتی یکی از مهم‌ترین دلایل تخصیص اینماد به کسب و کارهای آنلاین است. 
چرا-به-اینماد-نیاز-داریم؟
این روزها که تعداد مشاغل آنلاین سر به فلک کشیده است، باید به دنبال راهی برای جلب اعتماد مخاطبان بود. بدون شک مجموعه‌هایی که بتوانند اعتماد مخاطبان را به دست آروند، از شانس بالاتری برای پیشرفت برخوردار خواهند بود. با دریافت نماد اعتماد الکترونیک می‌توان تا حد زیادی در عرصه اعتمادسازی مخاطبان موفق شد. 

شما می‌توانید به مظنور آشنایی با چگونگی اخذ لوگو طلایی ارشاد و کاربرد های آن به مقاله <<چگونه نماد طلایی ارشاد اخذ کنیم؟ >> مراجعه فرمایید.

آورده‌های اینماد برای کسب و کارهای اینترنتی

در یک کلام باید گفت هر آن چیزی که اینماد به کسب و کارهای اینترنتی می‌بخشد، تعاریف مختلفی از اعتماد سازی در مشتریان است. برخی از مواردی که منجر به جلب اعتماد مشتریان می‌شود، عبارتند از:

  • مشتریان با مالک کسب و کار آشنا می‌شوند و می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکلی در فرآیند خرید، از شماره مندرج در سایت برای پیگیری مشکل استفاده کنند. 
  • مشتریان می‌توانند با وجود اینماد نسبت به صحت اطلاعات مندرج در خصوص محصولات یا خدمات اطمینان پیدا کنند. 
  • محصولاتی که در سایه اینماد عرضه می‌شوند، گارانتی و خدمات پس از فروش دارند. 
  • با وجود اینماد، فرآیند بازگرداندن کالا واضح و روشن است و پس از طی کردن روند معمول، هزینه پرداخت شده به حساب مشتری باز می‌گردد. بر طبق قوانین اینماد، مشتریان فرصت دارند تا 7 روز سفارشات خود را مرجوع کنند. 
  • یکی از مهمترین دغدغه‌های مشتریان، محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی‌شان است. تمامی سایت‌هایی که در سایه قوانین اینماد فعالیت دارند باید از این اطلاعات به درستی محافظت نمایند. 

آشنایی با انواع اینماد

1- نماد موقت:

هدف این است که تمامی مشاغل اینترنتی بتواند به صورت حرفه‌ای و قانونی کار خود را پیش ببرند. از همین رو برای جلوگیری از هدر رفتن فرصت طلایی برای آغاز کار، شرایط ویژه‌ای برای کسب و کارهای نوظهور در نظر گرفته شده است. این مشاغل می‌توانند با استفاده از نماد موقت کار خود را شروع کنند و در حین کار به منظور دریافت نماد دائم اقدام نمایند. در واقع دریافت نماد موقت از پیش شرط‌های دریافت نماد دائم به حساب می‌آید. تمامی مالکین مشاغل اینترنتی که علاقمند به دریافت نماد موقت هستند، باید از حداقل‌های تعیین شده برای فعالیت تجاری-اینترنتی برخوردار باشند. این شروط اولیه از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک تعیین می‌شود. 

2- نماد اعتماد تک ستاره:

 صاحبان مشاغل اینترنتی که پیشتر نماد موقت دریافت کرده اند، می‌توانند برای دریافت نماد اعتماد تک ستاره اقدام کنند. برای دریافت نماد دائم یک ستاره، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با حساسیت بالاتری  فعالیت کسب و کار موردنظر را رصد می‌کند. در صورتی که کسب و کار در طول مدت فعالیت با نماد موقت، رفتار حرفه‌ای تجاری، خدمات باکیفیت، خدمات پس از فروش، پیگیری شکایات مشتریان و… را داشته باشد، از شانس بالایی برای دریافت نماد اعتماد تک ستاره برخوردار خواهد بود.   

3- نماد اعتماد دو ستاره:

در یک نگاه کلی می‌توان گفت پیش زمینه‌های لازم برای دریافت نماد اعتماد تک ستاره و دو ستاره بسیار نزدیک به هم است، اما وجود نماد اعتماد دو ستاره در سایت، حس امنیت بیشتری را در مشتریان ایجاد می‌کند. زیرا با وجود نماد اعتماد دو ستاره گواهی امنیتی SSL به کسب و کار تخصیص داده می‌شود. به این ترتیب بخش کاربری و فروش امنیت بالاتری خواهد داشت و تمامی اطلاعات رمزنگاری خواهد شد.  

صاحبان مشاغل آنلاین می‌توانند به منظور فعالیت در چارچوب قوانین کشور برای دریافت نماد موقت، نماد تک ستاره و نماد دوستاره اقدام کنند. 

مدت اعتبار نماد اعتماد الکترونیک و شیوه تمدید آن

نماد اعتماد الکترونیک تا دو سال معتبر است. مالکین کسب و کار موظف هستند تا دو هفته پیش از اتمام اعتبار اینماد به منظور تمدید آن اقدام نمایند. به منظور تمدید اینماد تمامی مجوزها و خدمات مجددا مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت عدم مشکل، شرایط تمدید فراهم خواهد شد. 

لازم به ذکر است در صورتی که مشکلی در مجوز ها و خدمات وجود داشته باشد، باید روند متفاوتی طی شود و در صورتی که مالک بتواند کسب و کار خود را از مشکلات بروز پیدا کرده تبرئه نماید، امکان تمدید اینماد را خواهد داشت. اما کسب و کارهایی که در مدت دو سال اعتبار اینماد تخلفی داشته باشد، نمی‌تواند برای تمدید اعتبار اقدام نمایند.  

اخذ نماد اعتماد الکترونیک با تهران مشاور

برای دریافت اینماد باید به موارد زیادی توجه داشت. توجه به قوانین، الزامات و آئین نامه‌ها موجب شده است تا فرآیند اخذ نماد اعتماد الکترونیک کمی دشوار شود. کارشناسان تهران مشاور به خوبی با فراز و فرودهای اخذ اینماد آشنا هستند. آنها در کنار متقاضیان هستند تا آنها را با محدودیت‌های تعریف شده برای دریافت نماد اعتماد آشنا کنند تا بتوانند به راحتی از این مسیر عبور نمایند. 

شما می‌توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص باید و نبایدهای تعریف شده برای اخذ نماد اعتماد الکترونیک با شماره تلفن 02166754225  تماس حاصل کنید و سوالات خود را از کارشناسان با تجربه تهران مشاور بپرسید. 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *