پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)
پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)

چگونه مجوز پایگاه خبری اخذ کنیم؟

چگونه مجوز پایگاه خبری اخذ کنیم؟

علاقمندی مردم دنیا به دریافت اخبار موثق  و لحظه‌ای موجب شده است تا درخواست اخذ مجوز پایگاه خبری افزایش داشته باشد. از وقتی که پدرها یا پدربزرگ‌های ما برای مطلع شدن از اخبار روز دنیا روزنامه به دست می‌گرفتند، زمان چندان زیادی نگذشته است، اما در سال‌های اخیر کمتر می‌توان چنین صحنه‌هایی را مشاهده کرد. زیرا سبک و سیاق انتشار اخبار نسبت به گذشته متفاوت شده است. حالا وب سایت‌های اختصاصی خبرگزاری که در قالب پایگاه خبری شناخته می‌شوند، از محبوبیت بالاتری نسبت به سایر بسترهای خبررسانی برخوردار هستند. حالا می‌توان با چند کلیک ساده و یا از طریق گوشی همراه در کوتاه‌ترین زمان به اخبار لحظه‌ای دست پیدا کرد و بی شک این موضوع یکی از معجزه‌های عصر حاضر به حساب می‌آید!  

ضرورت وجود پایگاه خبری در دنیای امروز

در دنیای امروز کسب اطلاعات از وقایع روز دنیا لازمه پیشبرد اهداف کاری، اجتماعی و اقتصادی  خواهد بود. با وجود پایگاه‌های خبری می‌توان خیلی زود در جریان وقایع مهم قرار گرفت و با توجه به رویدادهای مختلف تصمیم‌گیری کرد. احساس نیاز به این بستر موجب ثبت پایگاه‌های خبری متعدد در کشور شده است. البته سوالی که در این میان به وجود می‌آید، این است که کدامیک از بسترهای خبری برای دریافت اطلاعات معتبر مناسب‌تر هستند؟

برای پاسخ به این سوال باید بررسی‌های چند جانبه‌ای انجام دهیم. این جوانب عبارتند از:

آیا پایگاه خبری سرعت مناسبی دارد؟

این روزها که تعداد بسترهای خبررسانی بی شمار شده است، شانس بیشتر از آن سایت‌هایی خواهد بود که سرعت و بارگذاری بالاتری دارند. بر طبق بررسی‌های صورت گرفته، کاربران مجازی سایت‌های کند را پیش از دریافت اطلاعات و اخبار مورد نظرشان ترک می‌کنند. 

آیا پایگاه خبری به صورت سازمان یافته و دسته بندی شده طراحی شده است؟

یک سایت خبررسانی شلوغ و در هم خیلی زود مخاطبان خود را از دست می‌دهد. زیرا هیچ کس دوست ندارد تا در میان یک آشفته بازار به دنبال مقصود خود باشد! انسجام، نظم و ترتیب از لازمه‌های اصلی جذب مخاطب در سایت‌های خبری به حساب می‌آید. 

آیا پایگاه خبری موردنظر تعامل و اعتبار کافی دارد؟

قطعا یکی از موارد بسیار مهم برای تعیین اعتبار یک مجموعه خبری، ذکر منبع خبر است.  ضمن اینکه باید در بسترهای خبری جایگاه ویژه‌ای برای کاربر در نظر گرفته شود. کاربران باید اجازه اشتراک‌گذاری نظرات خود را در خصوص اخبار منتشر شده داشته باشند. پایگاه خبری که به این دو المان مهم توجه داشته باشد، قدمی اساسی برای جلب اعتماد مخاطبان خود برداشته است و  بی شک در مسیر حرفه‌ای خبررسانی قرار دارد. 

آیا اخبار منتشر شده در پایگاه خبری به روز هستند؟

مجموعه‌های خبری که قصد بقا  دارند، باید به خوبی از اخبار لحظه‌ای پشتیبانی کنند. مخاطبان به چنین مجموعه‌های خبری وفادار خواهند ماند. البته که توجه به این اصل مهم به نیروی ماهر و وظیفه شناس نیاز خواهد داشت. در صورتی که پایگاه خبری نتواند به خوبی از تمامی اخبار پشتیبانی کند، خیلی زود مخاطبان خود را برای تامین اخبار مورد نیازشان به سمت خبرگزاری‌های دیگر سوق می‌دهد. 

پشتیبانی پایگاه خبری از دستگاه‌های متنوع

ممکن است کاربران اخبار را از طریق رایانه، تلفن همراه یا تبلت بررسی کنند. یک مجموعه حرفه‌ای به گونه‌ای طراحی و پیاده سازی می‌شود که به خوبی از دستگاه‌های مختلف پشتیبانی کند. 

پایگاه‌های خبری که به اصول اشتراک گذاری اخبار، تعامل، ذکر منبع خبر، پشتیبانی از دستگاه‌های مختلف و… توجه دارند، از شانس بالایی برای جذب کاربران برخوردار هستند. 

نحوه ثبت پایگاه خبری

برای ثبت پایگاه خبری باید قوانین و مقررات زیادی در نظر گرفته شود. در نخستین مرحله باید اخذ مجوز صورت پذیرد. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف به صدور مجوز برای متقاضیان تاسیس پایگاه خبری است. تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند پس از بررسی قوانین و ضوابط در نظر گرفته شده، درخواست خود را به مرجع صدور ارائه دهند. 

متقاضیان باید اسناد و مدارک هویتی خود را ارائه دهند تا در ادامه راه بتوانند از مراحل مختلف صدور مجوز پایگاه خبری عبور نمایند. عبور از این مسیر پیچیده و زمانبر خواهد بود. ضمن اینکه متقاضیان موظف می‌شوند پس از دریافت مجوز و در زمان خدمت رسانی به آیین نامه ثبت شده وفادار باشند. بر طبق این آیین نامه باید به موارد زیادی توجه داشت که برخی از آنها عبارتند از:

  • پشتیبانی و حمایت از سایر پایگاه‌های خبری قانونی 
  • فراهم کردن بستری آزاد برای دسترسی مخاطبان به اطلاعات و اخبار
  • در نظر گرفتن تمامی حقوق اجتماعی و حفاظت از تمامی ارزش‌های فرهنگی، ملی، اسلامی و…
  • و…

اخذ مجوز پایگاه خبری (ثبت پایگاه خبری) با تهران مشاور

همیشه این را به خاطر داشته باشید که برای راه اندازی هر کسب و کاری به مشاوره‌های اساسی و کاربردی نیاز خواهد بود. مشاوره‌هایی که روشن کننده مسیر شما باشند، نه اینکه تنها اهداف و خواسته‌های شما را بر روی کاغذ ترسیم کنند و در ادامه صاحبان کسب و کار را با سوالات و ابهامات زیادی در  این مسیر عجیب و غریب تنها بگذارند!

تهران مشاور با شناخت دقیق تمامی دغدغه‌ها و فراز و فرودهای کسب و کارهای مختلف به علاقمندان کمک می‌کند تا با آگاهی  و دانش کافی با تمامی چالش‌های پیش رو در مسیر راه اندازی کسب و کار مواجه شوند. 

بدون شک وجود بیش از 680 مشتری راضی از خدمات تهران مشاور اعتبار اصلی این مجموعه است. شما می‌توانید با شماره تلفن 02166754225 با کارشناسان تهران مشاور ارتباط برقرار فرمایید. 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *