پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)
پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)

چگونه نماد طلایی ارشاد اخذ کنیم؟

چگونه نماد طلایی ارشاد اخذ کنیم؟

با  اخذ نماد طلایی ارشاد محتوای سایت‌ها رصد می‌شود تا هر گونه محتوای بی ارزش و خلاف قوانین ملی حذف شود. در دنیایی که محتواهای متنوع در کسری از ثانیه در دسترس  اقشار و سنین مختلف قرار میگیرد، باید به دنبال راهی برای نظارت دقیق بر رسانه‌ها بود. 

در جامعه ما که توجه به مذهب، فرهنگ و ملیت همواره اهمیت داشته است، سازوکارهای ویژه‌ای برای مقابله با تهاجم فرهنگی و استراتژی‌های غربی به منظور حفاظت از جامعه در نظر گرفته شده است. نماد طلایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از این سازوکارهای کاربردی به شمار می‌رود که فضای ایمن و سالم‌تری را برای هموطنان عزیز فراهم می‌کند. 

کاربرد نماد طلایی ارشاد

مدیران وب سایت‌های مختلف می‌توانند با ثبت اطلاعات خود در وب سایت ساماندهی از بروز مشکلات احتمالی پس از انتشار محتواهای وب سایت خود جلوگیری نمایند. وب سایت ساماندهی در واقع یک پایگاه داده است که اطلاعات تمامی مدیران در آن نگهداری می‌شود.

بر طبق قانون، سایت‌هایی که محتوای بی ارزش و متضاد با چارچوب و قوانین ملی درج نمایند فیلتر خواهند شد. اما بر طبق ماده 21 قانون جرایم رایانه ای- تبصره 1 شرایط ویژه‌ای برای مدیران وب سایت‌هایی که نماد طلایی ارشاد را دریافت کرده باشند، در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب در صورتی که مدیران سایت اطلاعات خود را در سایت ساماندهی ثبت کرده باشند، فیلتر نخواهند شد و تنها محتوای مجرمانه از وب سایت حذف می‌شود.  

در دنیای مجازی تمامی محتواها به راحتی در دسترس قرار دارند. با وجود نماد طلایی ارشاد می‌توان به طور اصولی  بر محتواهای منتشر شده نظارت داشت. 

شما به منظور آشنایی با چگونگی اخذ اینماد یا نماد اعتماد الکترونیک می‌توانید به صفحه <<چگونه نماد اعتماد الکترونیک اخذ کنیم؟>> مراجعه فرمایید.

چه وب سایت‌هایی به نماد طلایی ارشاد نیاز دارند؟

به طور کلی تمامی وب سایت‌هایی که از بستر اینترنت برای عرضه محتوای خود استفاده می‌کنند به نماد طلایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیاز خواهند داشت. این وب سایت‌ها به اصطلاح داخلی به رسانه‌های بر خط شناخته می‌شوند. 

انواع رسانه‌های برخط

  • رسانه کاربر محور: رسانه‌های کاربر محور یکی از پرمخاطب‌ترین رسانه‌های حال حاضر هستند. در این نوع از رسانه کاربران عادی می‌توانند محتوای خود را بارگذاری نمایند. تمامی شبکه‌های اجتماعی در این دسته از رسانه جای می‌گیرند. 
  • صفحه شخصی در رسانه کاربر محور: تمامی کاربرانی که در شبکه‌های اجتماعی صفحه شخصی داشته باشند،  بخشی از این نوع از رسانه به حساب می‌آیند. 
  • وبلاگ: طرفداران وبلاگ صفحاتی را برای انتشار محتوا در اختیار دارند که به صورت رایگان در دسترس است. 
  • وبلاگ با دامنه اختصاصی: در صورتی که صاحبان وبلاگ از سرویس ثبت دامنه استفاده نمایند، می‌توانند از شرایط ویژه‌تری برخوردار شوند.  
  • نشریه الکترونیکی: رسانه‌های خبری در دسته نشریه الکترونیکی جای دارند. همان طور که از نام این رسانه مشخص است، محتوای تولیدی در قالب متن، ویدئو و صدا در اختیار عموم قرار می‌گیرد. محتوای این رسانه تلفیقی از گزارش، مصاحبه، خبر و… است. 
  • رسانه برخط اختصاصی: در رسانه‌های برخط اختصاصی کاربران حقیقی و حقوقی می‌توانند محتوای مورد نظر خود اعم از: محصول، اخبار و… را منتشر کنند. عموما شرکت‌ها و مجموعه‌هایی که به معرفی محصولات و خدمات خود می‌پردازند در این دسته جای دارند. 
  • رسانه برخط غیر اختصاصی:  در این نوع رسانه کاربران به انواع محتواهای دیجیتال اعم از: آثار موسیقی، کتاب، نرم افزار و… دسترسی دارند. 
تمامی رسانه‌های برخط موظف هستند تا بر پایه قوانین و اصول ملی فعالیت داشته باشند. به این منظور باید لوگوی موقت یا دائم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت نمایند. 

لازم به ذکر است که در میان انواع رسانه‌های برخط، وبلاگ‌ها و صفحات شخصی در رسانه‌های کاربر محور برای ادامه فعالیت خود نیازی به نماد طلایی وزارت ارشاد نخواهند داشت. 

  • لوگوی موقت: باید گفت که لوگوی موقت از لازمه‌های اولیه دریافت لوگوی دائم به شمار می‌رود. این لوگو که اعتباری 3 ماهه دارد، به مدیران وب سایت‌ها فرصت می‌دهد تا در بازه زمانی مشخص شده به منظور اخذ لوگوی دائم اقدام نمایند. این لوگو در سایت به رنگ خاکستری به نمایش در می‌آید. 
  • لوگوی دائم: در صورتی که صلاحیت رسانه مورد نظر تائید شود، لوگوی دائم دریافت خواهد کرد. این لوگو دارای اعتبار 6 ماهه است و با رنگ طلایی در وب سایت نمایش داده می‌شود. 

اخذ نماد طلایی ارشاد را به ما بسپارید

به منظور اخذ نماد طلایی ارشاد باید یک فرایند چند مرحله‌ای طی شود. در واقع پس از ارائه درخواست، احراز هویت مدیریت سایت انجام می‌شود. در ادامه احراز هویت متصدی سایت بررسی می‌شود و در صورتی که محتوای منتشر شده سالم و منطبق با قوانین باشد، عملکرد سایت با درخواست مدیر همخوانی داشته باشد و… می‌توان نماد ساماندهی را دریافت کرد. 

طی کردن تمامی این مراحل و پشت سر گذاشتن روند اداری نیازمند زمان زیادی است. در صورتی که کارشناسان و متخصصان این عرصه می‌توانند بسیاری از این مراحل اداری را به طور همزمان و در بازه زمانی کوتاه‌تری طی نمایند. در واقع مدیران وب سایت می‌توانند با برون سپاری کار خود به کارشناسان تهران مشاور بدون هیچ گونه نگرانی در کوتاه‌ترین زمان، نظاره‌گر حصول نتیجه باشند. 

علاقمندان فعالیت در رسانه‌های برخط می‌توانند تمامی سوالات خود را در خصوص نماد طلایی ارشاد از کارشناسان تهران مشاور بپرسند. به این منظور باید با شماره تلفن 02166754225 تماس حاصل کنند. 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *