پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)
پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)

پذیرش تحصیلی فرانسه

پذیرش تحصیلی فرانسه

به نظر شما چرا بسیاری از افراد به دنبال پذیرش تحصیلی فرانسه هستند؟ بدون شک فراهم بودن بستری هموار برای تحصیل در فرانسه از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این کشور در نزد علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور شده است. جالب است بدانید که در فرانسه برای هر فردی با هر سطح از معلومات و نمرات سهمی برای تحصیل در نظر گرفته شده است. جالب‌تر اینکه می‌توان بدون آزمون و کنکور به این سهم دسترسی پیدا کرد. 

به عنوان مثال ممکن است شما چندین سال را برای رسیدن به رشته مورد نظر خود پشت کنکور مانده باشید، اما با استفاده از پذیرش تحصیلی فرانسه می‌توانید به راحتی در رشته ایده آل خود تحصیل کنید. فقط کافی است تا به زبان فرانسه تسلط خوبی داشته باشید.

ادامه تحصیل در فرانسه خوب است؟

در پاسخ به این سوال می‌توانیم بدون هیچ گونه معطلی بگوییم بله! بدون شک بسیاری از علاقمندان به کسب علم و دانش رویای تحصیل در دانشگاه‌های معتبر فرانسه را در سر می‌پرورانند. زیرا سیستم آموزشی این کشور از بهترین و معتبرترین سیستم‌های جهانی است. بدون شک کشوری که همه ساله یک چهارم از بودجه خود را به امور آموزشی تخصیص دهد، آوازه و محبوبیتی جهانی پیدا خواهد کرد. 

ضمن اینکه در این کشور بالغ بر 3500 مجموعه آموزشی وجود دارد که خدمات ارزنده‌ای را در قالب آموزش به دانشجویان ارائه می‌دهد. 

برترین دانشگاه‌های فرانسه

 • دانشگاه سوربن
 • دانشگاه پاریس
 • دانشگاه ایکول نرمال
 • دانشگاه ایکول پلی تکنیک
 • دانشگاه پیرو و ماری کوری
 • و…

چرا پذیرش تحصیلی فرانسه محبوب است؟

 • دانشجویانی که پذیرش تحصیلی فرانسه را دریافت کرده باشند، می‌توانند اعضای درجه یک خانواده از جمله همسر و فرزندان زیر 18 سال را با خود همراه کنند. نکته مهم اینکه همراهان متقاضی می‌توانند به صورت جداگانه برای دریافت ویزای کاری یا تحصیلی اقدام نمایند. 
 • اعتبار ویزای تحصیلی فرانسه به قدری زیاد است که بسیاری از کشورها اجازه سفر بی قید و شرط دانشجویان فرانسه را به کشور خود صادر نموده اند. 
 • دانشجویانی که فرانسه را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده‌اند، می‌توانند پس از پایان دوره آموزشی برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اقدام نمایند. 
 • اعتبار مدارک دانشگاه‌های فرانسوی به قدری بالا است که اغلب فارغ التحصیلان می‌توانند پس از اتمام آموزش به بهترین مشاغل و بالاترین درآمدها دست پیدا کنند. 
علاقمندان به دریافت پذیرش تحصیلی فرانسه می‌توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل مشغول شوند. ضمن اینکه می‌توانند در طول تحصیل به کار اشتغال داشته باشند. 

اگر شما قصد مهاجرت و یا تحصیل در خارج از کشور را دارید بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه <<مشاوره مهاجرت و تحصیل خارج از کشور>> مراجعه فرمایید.

پذیرش تحصیلی فرانسه در چه مقاطعی است؟

 • لیسانس
 • فوق لیسانس
 • دکتری

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه

تنها افرادی می‌توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی پذیرش دریافت کنند که مدرک معتبر دیپلم  را داشته باشند. ضمن اینکه دانشجویان این مقطع باید برای حضور در کلاس‌های آموزشی دانش مناسبی از زبان فرانسوی داشته باشند. داشتن مدرک B2 از الزامات در نظر گرفته شده برای حضور در کلاس‌های کارشناسی است. زیرا تمامی کلاس‌های دوره کارشناسی به زبان فرانسه برگزار می‌شود. دانشجویان به مدت سه سال و پس از طی کردن 180 واحد درسی فارغ التحصیل خواهند شد. 

جالب است بدانید که تا سال 2019 میلادی دانشگاه‌های دولتی فرانسه به صورت رایگان دانشجویان را پذیرش می‌کردند. اما پس از آن شرایط کمی متفاوت شد و این دانشگاه‌ها شهریه ای 2500 تا 3000 یورویی را در طول سال از دانشجویان دریافت می‌کنند. 

در مورد دانشگاه‌های خصوصی، این شرایط کمی متفاوت‌تر است و دانشجویان باید مبلغی مابین 1500 تا 20 هزار یورو را در سال پرداخت نمایند. 

تخصیص خوابگاه به دانشجویان مقطع کارشناسی نقش به سزایی در مدیریت هزینه آنها دارد. اما در این مقطع خبری از بورسیه تحصیلی نیست. دانشجویان می‌توانند به منظور تامین هزینه‌های خود چند ساعت در هفته اشتغال به کار داشته باشند. 

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه

بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل در فرانسه خواهان پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد هستند. دانشجویان این مقطع می‌توانند در یک بازه زمانی 2 تا 3 ساله فارغ التحصیل شوند. بر طبق قوانین وزارت آموزش و پرورش فرانسه، کارشناسی ارشد دارای دو دوره است که طول هر دوره 1 سال است. هر یک از این دو دوره به کارآموزی ختم می‌شوند. چنانچه دانشجویان بتوانند این دوره‌های آموزشی و کارآموزی را با موفقیت پشت سر بگذارند، نوبت به ارائه پایان نامه فرا می‌رسد. با عبور موفق از این مراحل، مدرک معتبر به دانشجویان ارائه می‌شود. 

علاقمندان به تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک زبان فرانسه B2 داشته باشند. ضمن این که در این مقطع تحصیلی تسلط به زبان انگلیسی نیز اهمیت پیدا می‌کند. زیرا برخی از کلاس‌های آموزشی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. از همین رو دانشجویان باید دارای مدرک آیلتس یا تافل نیز باشند. 

 هزینه مربوط به دانشگاه‌های دولتی فرانسه در مقایسه به دانشگاه‌های خصوصی بسیار پایین‌تر است. دانشجویان دانشگاه‌های دولتی برای دوره کارشناسی ارشد، به طور سالانه مبلغی مابین 4000 تا 6000 یورو پرداخت می‌کنند. در صورتی که این مبلغ برای دانشگاه‌های خصوصی مابین 4000 تا 20000 یورو متغیر است. 

دانشجویان کارشناسی ارشد نیز همانند دانشجویان کارشناسی از خدماتی نظیر خوابگاه بهره‌مند می‌شوند، اما حق دریافت  بورسیه تحصیلی و اشتغال دائم نخواهند داشت. دانشجویان این مقطع می‌توانند به صورت هفتگی به کار مشغول شوند. 

شرایط تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه

شرایط برای افرادی که به دنبال تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه هستند، کمی متفاوت است. جالب است بدانید که تحصیل در این مقطع به عنوان یک شغل در کشور فرانسه شناخته می‌شود و دانشجویان بابت تحصیل حقوق دریافت می‌کنند. البته که باید هر سال مالیات حقوق دریافتی خود را به دولت پرداخت نمایند. 

طول دوره مقطع دکتری وابسته به رشته انتخابی بین 3 تا 4 سال متغیر است. تنها افرادی می‌توانند برای تحصیل در مقطع دکتری پذیرش دریافت نمایند که دوره دوم مقطع کارشناسی ارشد را با موفقیت طی کرده باشند. 

متقاضیان باید برای دریافت پذیرش تحصیلی فرانسه شرایط، قوانین و مدارک مورد نیاز هر دانشگاه را بررسی نمایند و در ادامه درخواست خود را ارائه دهند. وجود هر گونه نقص در موارد ذکر شده، موجب عدم پذیرش درخواست خواهد شد. 

دانشجویان دانشگاه‌های دولتی مقطع دکتری در طول سال هزینه‌ای 300 تا 400 یورویی پرداخت می‌کنند. در صورتی که این مبلغ برای دانشجویان دانشگاه‌های خصوصی از 3000 تا 20000 یورو برآورد شده است. 

دانشجویان این مقطع می‌توانند برای رشته‌های مختلفی نظیر: علوم اقتصاد، علوم سیاسی، علوم مدیریتی و… بورسیه تحصیلی دریافت کنند. ضمن اینکه دانشجویان می‌توانند در طول تحصیل ضمن بهره‌مند شدن از حقوق ثابت به کار پاره وقت نیز اشتغال داشته باشند. 

پذیرش تحصیلی فرانسه با تهران مشاور

کارشناسان تهران مشاور با آگاهی و دانش کاملی که در خصوص باید و نبایدهای قانونی دریافت پذیرش تحصیلی فرانسه دارند، به متقاضیان کمک می‌کنند تا خیلی زود موانع را کنار بزنند و در بازه زمانی کوتاهی به مقصود خود برسند. بدون شک رسیدن زودهنگام به این مقصود موجب مدیریت بهتر زمان، انرژی و هزینه‌ها خواهد شد. علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن 02166754225 تماس بگیرند و از مشاوره کارشناسان تهران مشاور بهره‌مند شوند. 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *