پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)
پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)
پیش مقدمه‌های فعالیت‌های تجاری

پیش مقدمه‌های فعالیت‌های تجاری

ما قصد داریم تا در این مطلب در خصوص خدمات ثبت شرکت، ثبت برند، اخذ کد اقتصادی و کارت بازرگانی با شما عزیزان صحبت کنیم. در صورتی که قصد دارید تا در حوزه بازرگانی و تجارت فعالیت کنید، حتما در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا با ضروری‌ترین اقدامات لازم برای آغاز فعالیت‌های تجاری آشنا شوید.

ثبت شرکت به کمک تهران مشاور

می‌توان با ثبت شرکت میزان فعالیت و سود هریک از شرکا را به شکل قانونی تعریف کرد و در سایه قوانین کشور به توسعه تجارت پرداخت.

اهمیت و مزایای ثبت شرکت

افرادی که تمایل دارند در حوزه تجارت  دارای اسم و رسم باشند وخوش بدرخشند و در سایه قوانین کشور، فعالیت‌های خود را گسترش دهند به ثبت شرکت نیاز خواهندداشت. این اقدام به آنها کمک می‌کند تا بستر تجارت خود را هموارتر سازند و  با بهره‌گیری از امتیازهای قانونی به فعالیت‌های خود شاخ و برگ ببخشند.

از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت، شفاف‌سازی در مواردی از قبیل: میزان آورده در شرکت، تقسیم وظایف شرکا و تقسیم سود حاصل از فعالیت تجاری مابین شرکا است. 

بر طبق قوانین موجود در کشور، تمامی تصمیمات شرکا باید به‌صورت مکتوب  باشد و به رشته تحریر درآورده شود. این رشته تحریر در قالب: اوراق شرکت، شرکت نامه، اساس نامه، تقاضانامه و… تهیه و تنظیم می‌شود و در نهایت به اداره ثبت شرکت‌ها واگذار می‌شود تا در نهایت فرآیند ثبت با موفقیت به اتمام رسد.

انواع ثبت شرکت

ثبت شرکت‌ها دامنه بسیار گسترده‌ای دارد و موارد زیادی را شامل می‌شود. برخی از این موارد عبارتند از:

 • ثبت شرکت سهامی عام
 • ثبت شرکت سهامی خاص
 • ثبت شرکت دانش بنیان
 • ثبت شرکت تعاونی
 • ثبت شرکت تبلیغاتی
 • ثبت شرکت رایانه‌ای
 • ثبت شرکت بازاریابی شبکه‌ای
 • و…

ثبت برند به کمک تهران مشاور

می‌توان با ثبت برند، فضاسازی مناسب، ایجاد اعتبار و… نظر و حمایت مخاطبان را جلب نمود و از آنها مشریانی وفادار و ماندگار ساخت.

اهمیت ثبت برند

اغلب افرادی که پیشتر ثبت شرکت انجام داده‌اند، برای ادامه فعالیت تجاری خود باید فرآیند ثبت برند شخصی خود را نیز پشت‌سر بگذارند. برند یک نشان تجاری معتبر است و ثبت برند فعالیت‌های تجاری یک شرکت را رونق می‌بخشد. وجود برند ازفاکتورهای اصلی برای فروش خدمات و یا محصولات است. برند به مشتریان کمک میکند تا محصولات و خدمات شرکت‌های مختلف را به راحتی از یکدیگر تفکیک و با هم مقایسه نمایند.

اگر نیم‌نگاهی به شرکت‌های موفق داشته باشید، متوجه می‌شوید که این مجموعه‌ها برندهایی نام اشنا  و معتبر هستند که مشتریان وفادار زیادی را در برگرفته‌اند. در واقع ارائه خدمات و محصولات به گونه‌ای که از اعتبار و ارزش اجتماعی قابل‌ قبولی برخوردار باشد، در ذهن و قلب مخاطب حک می‌شود و او را به یک مشتری وفادار تبدیل می‌کند. یک مشتری وفادار به کیفیت بالای خدمات و محصولات برند ایمان دارد و معتقد است که به ‌ازای پرداخت هزینه حتی بیشتر برای خرید خدمت یا محصول یک برند، کالا یا خدمات ارزنده ای را تجربه خواهدکرد. بدون‌شک تمامی برندهای معتبر در جهان فعالیت‌های تجاری قابل قبولی دارند و به صورت الهام بخش و منحصر‌به‌فرد در عرصه تجارت فعالیت دارند.

قوانین قابل توجه برای ثبت برند

به‌منظور ثبت برند باید به موارد بسیار زیادی توجه شود. به‌عنوان مثال انتخاب برخی از نشان‌ها و اسامی  برای ثبت  برند ممنوع است و این موضوع تا حدودی کار ثبت برند را دشوار می‌سازد. به همین دلیل بهتر است برای طی کردن این فرآیند از افراد متخصص و کارشناسان خبره کمک گرفته شود. برخی از مهم‌ترین قوانین ثبت برند عبارتند از:

 • مدت اعتبار هر برند 10 سال درنظر گرفته شده است.
 • چنانچه فردی قصد استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده را داشته باشد، باید این اقدام را به ‌صورت قانونی به ثبت برساند.
 • به‌منظور ثبت برندهای فارسی باید مجوز فعالیت مرتبط با نام تجاری موردنظر همراه شود. در صورتی که هدف ثبت برند لاتین باشد، باید مجوز فعالیت به همراه کارت بازرگانی به مرجع ثبت ارائه شود.
 • افرادی که قصد به ثبت رساندن برند بین المللی را دارند، باید فرآیند طولانی‌تری را طی کنند. در اولین گام باید برند موردنظر در کشور مبدا به ثبت برسد و در ادامه ثبت شرکت را با توجه به معاهده مادرید انجام دهند. به این ترتیب می‌توانند ضمن محافظت از برند ثبت شده در داخل کشور، حمایت 85 کشور عضو معاهده مادرید را نیز داشته باشند.

کد اقتصادی چیست؟

تمامی متقاضیان حقیقی و حقوقی که تمایل دارند در حوزه تجارت وکسب و کار فعالیت داشته باشند، به کد اقتصادی نیاز پیدا می‌کنند. دریافت این کد 12 رقمی از لازمه‌های اصلی فعالیت  شرکت‌های به ثبت رسیده به ‌شمار می‌رود. با استفاده از این کد اقتصادی عملکرد شرکت به راحتی رصد می‌شود و تمامی قراردادها و فاکتورهای شرکت به صورت قانونی مورد بررسی قرار می‌گیرد. به این ترتیب از بروز مشکلات غیرقانونی و گسترش فضای ناامن و ناسالم اقتصادی جلوگیری می‌شود.

کارت بازرگانی چیست؟

تمامی افراد حقیقی و حقوقی که تمایل دارند در حوزه داد و ستد، ترخیص کالا و واردات یا صادرات و… فعالیت داشته باشند، باید کارت بازرگانی دریافت نمایند. کارت بازرگانی انواع مختلفی دارد که با توجه به ماهیت متقاضی در اشکال مختلفی از قبیل: کارت خدماتی، کارت تجاری، کارت صنعتی و تولیدی و کارت موردی برای درخواست‌کنندگان صادر می‌شود.

افرادی که کارت بازرگانی دریافت کرده باشند، می‌توانند  به‌راحتی به صادرات کالاهای مجاز بازرگانی بپردازند، واردات جنس از مناطق آزاد داشته باشند و به عضویت اتاق بازرگانی درآیند.

حضوری معتبر در عرصه تجارت

برای اینکه بتوان حضوری ایمن و معتبر در حوزه تجارت و بازرگانی داشت، باید چند گام اساسی برداشته شود. ثبت شرکت، ثبت برند، اخذ کارت بازرگانی و کد اقتصادی از لازمه‌های شروع فعالیت تجاری به صورت حرفه‌ای و هدفمند است. البته عبور از این مرحله و طی کردن این گام‌های اولیه و اساسی کمی زمان‌بر است. در واقع برای برداشتن هر یک از این قدم‌ها باید فرآیندهای اداری طولانی و پیچیده‌ای پشت‌سر گذاشته شود.

هر یک از این فرآیندها قوانین، شرایط و مدارک لازم و منحصربه ‌فردی را شامل می‌شوند که قطعا آگاهی از این موارد به دانش و تجربه کافی نیاز دارد.

در صورتی که تصمیم دارید تا اقدام به دریافت خدمات ثبت شرکت، ثبت برند، اخذ کد اقتصادی و کارت بازرگانی نمایید،جهت تسریع و اطمینان خاطر حتما از کارشناسان و متخصصین این عرصه کمک بگیرید.

مجموعه تهران مشاور در کنار شما

به‌منظور دریافت خدمات ثبت شرکت، ثبت برند، اخذ کد اقتصادی و کارت بازرگانی باید مجموعه‌ای از اقدامات انجام شود که این موضوع  مستلزم رفت و امدهای اداری بسیار، صرف زمان، پرداخت هزینه و همچنین نیاز به کسب آگاهی و اطلاعات کامل و جامع در رابطه با این موضوع می باشد.

 بدون‌شک افرادی که در این خصوص از دانش و مهارت کافی برخوردار نباشند، در بازه زمانی طولانی‌تری به خدمات موردنیاز خود دست پیدا می‌کنند. به همین دلیل به تمامی افرادی که قصد دارند در حوزه تجارت فعالیت کنند، توصیه می‌شود تا پیش از هر اقدامی با کارشناسان با تجربه و کار بلد مجموعه تهران مشاور در ارتباط باشند. متخصصین این مجموعه به‌خوبی بر فرآیندهای اداری و ضروری دریافت خدمات تجاری آگاه و مسلط هستند و تمامی اطلاعات و دستاوردهای خود را در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌دهند.

لطفا به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی ارائه خدمات و نحوه مشاوره‌دهی کارشناسان مجموعه تهران مشاورلطفا با شماره تلفن 88906532-021  تماس حاصل فرمایید .