پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)
پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)
طرح توجیهی راه اندازی و تاسیس کسب و کار

طرح توجیهی راه اندازی و تاسیس کسب و کار

طرح توجیهی کسب و کار یا همان بیزینس پلن چیست؟

طرح توجیهی کسب و کار، یک راهنما است که به شما کمک می کند اهداف کسب و کار خود را ترسیم کرده ومسیر رسیدن  به آن را برای شما روشن می کند. این طرح توجیهی، همچنین یک ابزار مدیریتی است که به شما امکان می دهد نتایج را تجزیه و تحلیل کنید، تصمیمات استراتژیک بگیرید و نحوه کار و رشد کسب و کارتان را به نمایش بگذارید. به طور خلاصه اگر در فکر راه اندازی کسب و کار هستید یا قصد دارید برای تجارت خود سرمایه گذار جذب کنید، نوشتن یک طرح توجیهی کسب و کار، می تواند شانس موفقیت شما را به مراتب بیشتر کند.

نوشتن یک طرح توجیهی لازم نیست پیچیده باشد. در این نوشته به اهمیت تدوین و اجرای طرح توجیهی کسب و کار و نتایج موثر آن بر جذب سرمایه و برنامه ریزی برای پیشرفت تجارتتان خواهیم پرداخت.

چرا باید یک طرح توجیهی کسب و کار بنویسید؟

آیا هنوز مطمئن نیستید که شروع یک برنامه کاری ارزش صرف وقت و سرمایه گذاری را دارد یا خیر؟ آیا نمی توانید به سرعت شروع به راه اندازی کسب و کار خود کنید؟ می توان اما برخی از مزایای اصلی که یک طرح توجیهی کسب و کار به شما ارائه می دهد را از دست خواهید داد. داشتن یک بیزینس پلن به روش های زیر به شما کمک می کند:

  • کسب و کار شما سریعتر رشد می کند

نوشتن یک طرح توجیهی به عنوان ایجاد یک بنیاد برای کسب و کارتان است. شما آینده را پیش بینی نمی کنید بلکه از طریق یک استراتژی اصلی، کسب و کارتان را هدایت می کنید و به آن جهت می دهید. این طرح اولیه به عنوان یک نقشه برای کمک به شناسایی موانع و فرصت ها و دستیابی به اهداف طراحی شده است.

بدون داشتن یک طرح توجیهی کسب و کار به عنوان یک مسیر پایه، پیگیری پیشرفت کار، تصور چشم اندازی از اینده کار،تعیین استراتژی ها ،برنامه ریزی برای منابع وتدوین برنامه های عملیاتی بسیار دشوارتر خواهد بود. ایجاد یک طرح توجیهی، تضمین می کند که شما یک نقشه راه دارید که نه تنها مقصد رابه شما نشان می دهد بلکه خواهید دید جایی که قرار دارید در کجای  این مسیر است.

  • سرمایه جذب کنید

سرمایه گذاران و ارائه دهندگان وام باید بدانند که شما درک درستی از مسیر کسب و کار خود دارید. شما باید ثابت کنید که یک هدف قابل دستیابی و پایدار بیزینس شما وجود دارد. شما یک استراتژی کسب و کار قوی دارید و می توانید از نظر اقتصادی با ثبات باشید. این به معنای داشتن صورت های مالی صحیح، پیش بینی ها و یک توضیح قابل درک از مدل کسب و کار شما برای سرمایه گذاران بالقوه است.

نوشتن طرح توجیهی کسب و کار شما به شما کمک می کند همه قطعات پازل  را کنار هم قرار دهید و بین آن ها ارتباط برقرار کنید تا داستانی منسجم درباره کسب و کار خود بگویید.

  • با اطمینان تصمیمات استراتژیک بگیرید

اغلب، بزرگترین تصمیماتی که برای شروع کسب و کار خود می گیرید در میان دوره های ناپایدار داخلی ، شرایط سیاسی و اقتصادی نامطلوب یا حتی بحران های خارجی است. تضمین موفقیت پلن شما، مستلزم تصمیم گیری بسیار نتیجه گرایانه و سریع شما است. بدون برنامه ریزی بروز و اطلاعات صحیح برای پیش بینی آینده این تصمیمات، ممکن است تصمیماتی که می گیرید، آن چنان که لازم است دقیق و استراتژیک نباشند.

با داشتن یک طرح توجیهی کسب و کار مکتوب که مرتباً آن را مرور می کنید، می توانید با اطمینان خاطر تصمیم بگیرید. شما می توانید تمام اطلاعات لازم را برای دانستن اینکه چه زمانی می توانید کارمندان جدید استخدام کنید، یک خط تولید جدید راه اندازی کنید یا یک خرید عمده انجام دهید،  را بصورت یکجاداشته باشید. در عین حال در صورتی که تصمیمی مطابق انتظار عملی نشود، می توانید از قبل برنامه ریزی کنید و ریسک هزینه ها را به حداقل برسانید.

 

ما در این مسیر همراه شما هستیم …

نوشتن یک طرح توجیهی جامع به مواردی بیش از مهارت در نوشتن نیاز دارد. نویسندگان طرح توجیهی کسب و کار در مجوعه تهران مشاور، متخصص در زمینه تجزیه و تحلیل کسب و کارها، تحقیقات و مشاوره مدیریت هستند. ما با مفاهیم پیش بینی مدل تجارت، بودجه بندی و برنامه ریزی تجاری، مطالعه وامکان سنجی، استراتژی ورود به بازار، برنامه ریزی منابع انسانی و … کاملاً آشنا هستیم.

ارائه یک طرح توجیهی واقع گرایانه با استفاده از گزارش ها و داده های آماری به صورت تصاویر، نمودار و اینفوگرافیک سبب تاثیر بصری بیشتر طرح توجیهی شما و صرفه جویی در وقت سرمایه گذاران بالقوه شما می شود، زیرا آن ها می توانند اطلاعات لازم را  با یک نگاه به تصاویر و نمودارها به دست آورند.  ما در مجموعه تهران مشاور با بهره مندی از مشاورین زبده و با تجربه بیزینس پلن منحصر بفرد کسب و کار شما را طراحی کرده و در پیاده ساری عملی آن از صفر تا صدکار در کنار شما خواهیم بود. 

خدمات تدوین طرح توجیهی کسب و کار تهران مشاور برای کمک به کارآفرینان، شرکت های کوچک و حتی سازمان های تازه تاسیس در تبدیل ایده های تجاری خود به واقعیت طراحی شده است. ما جنبه های استراتژیک را با چالش های اجرایی ترکیب می کنیم تا سندی جامع تهیه کنیم که اجزای اساسی مورد نیاز برای موفقیت در کسب و کار شما را مشخص و تضمین کند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه تهران مشاور با  شماره تلفن: 88906729-021 تماس حاصل فرمایید.