پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)
پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)

اخذ نمایندگی از برندهای معتبر برای انواع کسب وکار

برای اخذ نمایندگی از برندهای معتبر اگر در ابتدای کار هستید، لازم است این را بگوییم که برای راه اندازی کسب و کار از طریق اخذ نمایندگی از برندهای معتبر باید از پشتوانه فنی و مالی خوبی برخوردار باشید تا بتوانید با استفاده از امتیازاتی که  مجموعه برند مادردراختیارتان قرار می دهد، کسب و کار خود را توسعه دهید.

اخذ نمایندگی از برندهای معتبر و شناخته شده، یک مزیت بسیار مهم دارد: این برند ها به واسطه سال ها فعالیت حرفه ای امتحان خود را پس داده اند و کیفیت خدمات این برندها توانسته رضایت مشتریان را جلب نماید. در نتیجه ریسک سرمایه گذاری و بازگشت اصل سرمایه شما در اخذ نمایندگی از این برندها به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

با اخذ نمایندگی از یک برند معتبر، کسب و کار شما نیز بخشی از  این برند به حساب می آید و نمایندگی این برند خارجی، خود به تنهایی مسئول تمامی فعالیت هایش می باشد.

اخذ نمایندگی از برندهای معتبر داخلی

بسیاری از افراد قصد دریافت نمایندگی از برندهای ایرانی را دارند اما از طرفی نیز از بازگشت سرمایه خود و سودآوری در این نوع کسب و کار مطمئن نیستند. ما در مجموعه تهران مشاور در اخذ نمایندگی از برندهای معتبر و سودآور ایرانی راهنمای شما خواهیم بود. مشاوران ما در زمینه انجام تحقیقات لازم در مورد نوع کسب و کار و دریافت نمایندگی از برندهای مربوطه شما را یاری خواهند کرد تا در حداقل زمان بتوانید کسب و کار جدید و سودآوری را شروع کنید.

اخذ نمایندگی از برندهای معتبر خارجی

اخذ نمایندگی از برندهای معتبر خارجی هیچ گاه کار آسانی نبوده است. زیرا نیاز به مذاکرات حرفه ای و مکاتبات تجاری تخصصی دارد. اگرچه بازار ایران می تواند یک بازار پرسود برای بسیاری از برندها باشد. اما با توجه به وضعیت اقتصادی و سیاسی ایران مخصوصا در روابط خارجی با سایر کشورها، دریافت نمایندگی از شرکت های خارجی یک چالش برای صاحبان کسب و کار به حساب می آید.

مراحل اخذ نمایندگی برند خارجی در ایران

هر نماینده یک شرکت خارجی که قصد دارد نمایندگی این شرکت را در ایران ثبت کند باید اسنادی را برای ثبت نمایندگی شرکت خارجی به اداره کل ثبت شرکت ها ارائه دهد. از جمله:

  • ثبت نام در سامانه جامع ثبت شرکت ها و ثبت کد فراگیر ملی.
  • ارائه درخواست مکتوب شرکت مادر،اساسنامه و….مورد تایید سفارت ایران در کشور متبوع
  • گزارش توجیهی از سوی مدیر نمایندگی شرکت برند مادر در ایران شامل :زمینه فعالیت،هدف فعالیت،مشخص نمودن مکان نمایندگی،روش تامین منابع ریالی و ارزی مورد
  • نیازو…

 

مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سازمان ثبت شرکت ها:

 

اشخاص حقیقی یا حقوقی که متقاضی ثبت نمایندگی یک شرکت خارجی در ایران هستند، لازم است ترجمه فارسی اسناد و  مدارک زیر را بهمراه درخواست کتبی خود به سامانه ثبت شرکت ها ارائه دهند:

 – تصویر و کپی قرارداد نمایندگی شخص با شرکت خارجی مربوطه

– اسناد شناسایی متقاضی شامل موارد زیر:

 اگر شخص حقیقی باشد  تصویر شناسنامه و آدرس کامل اقامتگاه قانونی وی و اگر شخص حقوقی باشد، اساسنامه شرکت و اعلامیه تأسیس و آخرین تغییرات ثبت شده در اداره ثبت شرکت ها

– ارائه سابقه فعالیت شخص متقاضی ثبت نام نمایندگی

– اساسنامه شرکت خارجی از طرف نماینده، اطلاعیه و آخرین تغییرات ثبت شده در مراجع مربوطه

– گزارش فعالیت های شرکت خارجی از طریق آژانس و توضیح دلایل نیاز به اخذ نمایندگی

– آخرین گزارش مالی مورد تأیید شرکت خارجی

– معرفی وزارت خانه مربوطه.

 

روند اخذ نمایندگی برندهای خارجی برای صاحبان کسب و کار

برای اخذ نمایندگی برندهای خارجی در ایران، شخص ایرانی (حقوقی یا حقوقی) ابتدا باید با شرکت خارجی مکاتبه کند و تادییه شرکت مادر را بگیرد.

. پس از آن ابتدا وزارت امور خارجه باید با این موضوع موافقت و مدارک مورد نیاز  آن را تایید نماید. اساسنامه و  اگهی تاسیس و روزنامه رسمی باید به فارسی ترجمه شده و به سفارت ایران تحویل شود. البته شاید یکی از مهم ترین شرایط اخذ این نمایندگی ها، توجیه مالی هر دو طرف باشد. اگر تمام این اسناد تکمیل شود، مرحله بعدی از طریق سازمان ثبت شرکت ها است.

 

متقاضی ابتدا باید باید درخواست نمایندگی خود را تسلیم اداره ثبت نمایید این درخواست  باید کامل و واضح وشامل موارد زیر باشد: 

– نام کامل شرکت

– نوع شرکت از سهام و وثیقه و غیره

– مرکز اصلی شرکت و آدرس دقیق آن

– تابعیت شرکت

– میزان سرمایه شرکت در تاریخ تقاضا

– شرکت متقاضی در چه مکان و در چه تاریخی و در کدام مرجع صالح مطابق با قوانین کشور خود ثبت شده است.

– مشخص نمودن  نوع شرکت: صنعتی، تجاری یا مالی

– محل شرکت تابعه خارجی

– معرفی نماینده اصلی برند در ایران و همچنین معرفی نمایندگان مستقل برند خارجی در ایران.

– نام و آدرس افرادی که در ایران اقامت و صلاحیت دریافت اطلاعات را دارند.

– آخرین ترازنامه شرکت، مشروط بر اینکه قوانین فعلی یا عرف تجاری کشور شرکت یا اساسنامه خود شرکت، ترازنامه را تنظیم کرده باشد.

بعد از ارائه مدارک لازم، اداره ثبت ،اسناد و مدارک و مشخصات متقاضی ثبت نمایندگی برند خارجی را بررسی می کند و در صورت کامل و بدون ابهام بودن و همچنین پس از دریافت هزینه های اداری ثبت، به متقاضی،مجوز تاسیس نمایندگی برند خارجی را ارائه می دهد. سرانجام، یک ماه پس از ثبت نمایندگی برند خارجی، دفتر ثبت پس از دریافت هزینه تبلیغات و مدارک از نمایندگی،  خلاصه ای از آگهی شرکت راشامل اساسنامه شرکت، نام اعضای نمایندگی یا حق امضای اعضارا در یکی از روزنامه های فعلی منتشر می کند.

تکالیف قانونی اشخاص متقاضی ثبت نمایندگی خارجی

متقاضیان نمایندگانی پس از ثبت نام در شرکت برند خارجی برای ادامه فعالیت های تجاری خود باید از تعهدات و وظایفی که قانون به آن ها سپرده است، پیروی کنند:

– نماینده شرکت خارجی از ابتدای فعالیت تجاری خود باید ظرف چهار ماه درخواست ثبت نام کند. اگر وقت کافی برای تهیه و ارائه مدارک لازم به اداره ثبت را نداشته باشند، شش ماه به آنان فرصت می دهند تا مدارک را تکمیل کنند.

 

 

– اگر مجوز فعالیت نمایندگی از طریق مقامات قضایی لغو شود، باید در مهلت مقرر برای انحلال شرکت به اداره ثبت مراجعه کند. همچنین اگر پروانه نمایندگی تمدید نشود نیز رعایت موارد فوق الزامی است.

– پس از ثبت نمایندگی یک برند خارجی، مدیران موظفند هر ساله گزارش سالانه شرکت مادر از جمله گزارش های مالی حسابرسی شده ارائه شده توسط حسابرسان مستقل مقیم کشور را به اداره ثبت ارائه دهند.

– شرکت فرعی خارجی نیز متعهد به ارائه نسخه ترازنامه شعبه بصورت ساله می باشد. 

 برای دریافت مشاوره در خصوص اخذ نمایندگی برندهای معتبر خارجی و ایرانی می توانید با مشاورین زبده و حرفه ای  تهران مشاور با شماره تلفن: 88906729-021 تماس حاصل فرمایید.مجموعه تهران مشاور دارای کادر متخصص در زمینه مکاتبات خارجی و داخلی  برای دریافت نمایندگی از برندهای معتبر و اخذ مجوزهای لازم برای تاسیس نمایندگی برندهای خارجی و ایرانی در کشورعزیزمان ایران می باشد.