پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)
پشتیبانی واتساپ (کلیک کنید)

اخذ نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)

اخذ نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)

 اگر  به‌صورت اصولی کسب و کارتان را در فضای اینترنت رشد داده‌اید، حتما با مراحل اخذ اینماد(نماد اعتماد الکترونیک) به‌خوبی آشنا هستید. اما اگر تا کنون نام نماد الکترونیک به گوشتان نخورده است، با ما همراه شوید تا با هم  ضرورت و اهمیت  این نماد را بررسی نماییم .

 از آنجایی که فضای وب یک فضای تقریبا نوظهور است، باید به‌صورت دقیق رصد شود تا بتوان از بروز مشکلات و  ناامنی‌ها در آن جلوگیری نمود. این روزها دنیای مجازی به یک بستر پرطرفدار برای کسب درآمد تبدیل شده است. اما متاسفانه دارای نواقص و کمبود هایی در زمینه اعتمادسازی و به رسمیت شناختن حقوق مصرف کننده می باشد. خوشبختانه با راه اندازی مرکز توسعه تجارت الکترونیک و نظارت بر سایت های ارائه دهنده خدمات و کالا  این کمبود مرتفع شده  و با وضع قوانین مشخص سعی بر حمایت از مشتریان فضای اینترنتی است.

حمایت از مشتریان اینترنتی بر عهده مرکز توسعه تجارت الکترونیک گذاشته شده است. این مرکز از زیرشاخه‌های فعال در وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌حساب می‌آید. بر طبق قوانین مرکز توسعه تجارت الکترونیک، تمامی سایت‌های فروش موظف هستند تا با اخذ اینماد و قرار دادن آن در سایت خود بستر امنی را برای فروش اینترنتی و صیانت از حقوق مصرف کننده فراهم سازند. به این ترتیب مشتریان می‌توانند پیش از خرید، با بررسی اینمادسایت مورد نظراز  اعتبار و هویت  فروشگاه اینترنتی مورد نظر اطمینان حاصل نمایند. در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایای وجود لوگوی اینماد در سایت را برای مشتریان اینترنتی ذکر می کنیم:

 • وجود لوگوی اینماد در سایت،مشخصات مالک کسب و کار را معرفی می‌کند تا مشتریان بتوانند در صورت بروز مشکل با وی در ارتباط باشند.
 • مشتریان می‌توانند در صورت مشاهده لوگوی اینماد در سایت فروش، از صحت توضیحات ارائه‌شده در خصوص خدمات و کالاهای موجود در سایت مطمئن شوند.
 • جلوگیری از سوء استفاده از نام و آدرس اعتبار سایت یا  برند توسط دیگران 
 • افزایش امنیت معاملات و اطمینان از محفوظ بودن حریم شخصی کاربران

اخذنمادالکتریکی

وجود نماد اعتماد الکترونیکی در سایت های فروشگاهی بستر ایمن و مطمئنی را برای خرید فراهم کرده است.

اعتمادسازی با اینماد

هدف از به کارگیری اینماد در فروشگاه‌های اینترنتی، چارچوب سازی مناسب برای فعالیت‌های الکترونیکی است. بدون شک در جامعه‌ای که سایت‌های تجاری به‌صورت دقیق ساماندهی شده باشد، فضای امنی برای رشد و توسعه کسب و کارها فراهم میشود.

شاید این سوال در ذهنتان شکل گرفته باشد که چطور اینماد اطمینان مشتریان را به خود جلب می‌کند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مشتریان اینترنتی قادر به استعلام نماد اعتماد الکترونیک هستند. آنها می‌توانند با کلیک بر روی لوگوی اینماد مندرج در سایت موردنظر،  به پروفایل لوگو رجوع نمایند. در ادامه می‌توانند جزئیات را مورد بررسی و مطالعه قرار دهند. نوع و سوابق کسب و کار، آدرس،نام و تلفن مالک کسب و کار و…  از جمله اطلاعاتی است که در بررسی اینماد به آن ها دسترسی داریم.

لازم به ذکر است که اینماد دارای انواع مختلفی می‌باشد.

 

آشنایی با انواع لوگوی اینماد

 1. نماد موقت:

  این نماد به سایت های اینترنتی تعلق می‌گیرد که شرایط کلی آن ها با حداقل معیارهای تعیین شده از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک همخوانی داشته باشد تا بتوانند فعالیت خود را شروع کنند و زمان را از دست ندهند . لازم به ذکر است که اخذ این نماد، از پیش زمینه‌های ضروری برای تسریع فرآیند اخذ نماد دائم است.
 2. نماد دائم یک ستاره:

  مالکان کسب و کارهای اینترنتی که پیشتر نماد موقت دریافت کرده باشند، می‌توانند اقدام به دریافت نماد دائم یک ستاره نمایند. به طور کلی در این سطح شاخص‏هایی نظیر پاسخگویی به شکایات، حسن رفتار تجاری، وضعیت مدیران، کیفیت خدمات، شاخص‏های مالی، مدت زمان فعالیت، امنیت و رضایتمندی مشتری مورد ارزیابی قرار می‏گیرد. مدت زمان اعتبار این نماد دو سال می باشد.
 3. نماد دائم دو ستاره:

  تفاوت نماد یک ستاره و دو ستاره فقط منوط به داشتن یک شرط است .سایت دارایssl باشد .اس اس ال یا لایه اتصال امن پروتکلی است که ارتباطی ایمن بین سرویس گیرنده و سرویس دهنده در اینترنت فراهم میکند.

انواع لوگو اینماد

 1.  

با وجود لوگوی اینماد(نماد اعتماد الکترونیک) مزایای زیادی برای مشتریان در نظر گرفته می‌شود.  پرداخت درب منزل، امکان مرجوع کردن کالا و دریافت هزینه پرداختی و ارائه خدمات پس از فروش برخی از این مزایا هستند.

چگونگی دریافت لوگوی اینماد(نماد اعتماد الکترونیک)

تمامی افراد حقیقی و حقوقی که قصد اخذ اینماد را دارند، باید به‌منظور ثبت درخواست به سامانه نماد اعتماد الکترونیکی مراجعه نمایند.  در گام اول باید یک حساب کاربری ایجاد شود و اطلاعات هویتی به‌صورت دقیق ثبت شود. در ادامه لازم است تا تصویر برخی از مدارک هویتی از جمله: شناسنامه، کارت ملی و… در سایت بارگذاری شود.

پس‌از ثبت اطلاعات تماس، باید اعتبار اطلاعات  مورد بررسی قرار گیرد. به این منظور یک کد به شماره تلفن ثبت‌شده ارسال می‌شود تا در ادامه درخواست‌کننده با مرکز تماس حاصل کند و صحت اطلاعات را تائید نماید.  در ادامه باید فرم اطلاعات کسب و کار تکمیل شود تا امکان تائید فنی حاصل شود. پس از آن نوبت به تکمیل فرم نظرسنجی می‌رسد. در گام بعدی باید  چک لیستی که پیشتر برای اخذ لوگوی دائم یک ستاره به آن اشاره کردیم مورد مطالعه قرار گیرد. متقاضی باید بر طبق شرایط حاکم بر سایت، چک لیست موجود را تکمیل نماید.

 زمان لازم برای اخذ اینماد

در صورتی که تمامی مراحل ذکر شده به درستی پشت‌سر گذاشته شود، درخواست موردنظر برای ارزیابی به کارشناس ارجاع داده خواهدشد. به طور حدودی زمان ارزیابی یک ماه می‌باشد. در صورت تائید کارشناس، لوگوی اینماد به سایت تعلق می‌گیرد. اما در صورت عدم تائید نیاز به ثبت مجدد درخواست خواهدبود.

اخذ اینماد با مجموعه تهران مشاور

ما در این مقاله در خصوص ضرورت وجود اینماد در سایت و نحوه دریافت آن با شما صحبت کردیم. به این‌منظور باید مراحل مختلفی پشت‌سر گذاشته شود. چنانچه درخواست‌کننده به خوبی با قوانین مرکز توسعه تجارت الکترونیک آشنایی نداشته باشد، این فرآیند طولانی خواهدشد. ضمن اینکه در صورت  ثبت ناقص یا اشتباه  اطلاعات  در سامانه مربوطه، درخواست باطل خواهدشد و باید تمامی مراحل مجددا طی شود.

به‌همین دلیل توصیه می‌شود از همان ابتدای کار از تجربه و تخصص کارشناسان کاربلد کمک گرفته شود. به این ترتیب می‌توان در مدت زمانی کوتاه مراحل مختلف اخذ اینماد(نماد اعتماد الکترونیک) را به آسانی طی نمود.

مجموعه تهران مشاور با دارا بودن  کارشناسان متعهد، پیگیر و توانمندبه شما کمک می‌کند تا تمامی مراحل اخذ اینماد را به‌راحتی و با سرعت هر چه بیشتر  طی کنید و در دنیای حرفه‌ای کسب و کارهای اینترنتی فعالیت خود را شروع نمایید. چنانچه سوالی در خصوص اخذ اینماد دارید و یا به‌تازگی قدم در این مسیر گذاشته‌اید، لطفا با شماره تلفن: 88906729-021 تماس بگیرید و از خدمات بی نظیر این مجموعه بهره‌مند شوید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *